Aktualizacja oprogramowania 5.50 dla PS4 już dostępna!

Strona główna>Aktualizacja oprogramowania 5.50 dla PS4 już dostępna!
Alien
Alien

Aktualizacja oprogramowania 5.50 dla PS4 już dostępna!

Hello Playowicze!

Od momentu udostępnienia wersji beta oprogramowania 5.50 minął ponad miesiąc. Jakie więc zmiany przygotowało Sony w nowym oprogramowaniu? 

Najnowsza aktualizacja oprogramowania PlayStation 4 w wersji 5.50 została oficjalnie udostępniona. Biorąc pod uwagę liczne zmiany, takie jak: tryb Supersamplingu (dla PS4 Pro), nowe sposoby tworzenia niestandardowych tapet, zmodyfikowane ustawienia zarządzania czasem gry oraz lepsza organizacja biblioteki z grami można powiedzieć,  że Sony dość dobrze przemyślało nową wersję oprogramowania.

Poniżej znajdziecie listę zmian, jaka czeka na Was w oprogramowaniu 5.50!

1) Zarządzanie czasem gry, czyli nic innego jak zwiększenie kontroli rodzicielskiej poprzez lepszą kontrolę czasu korzystania z konsoli użytkowników z ograniczeniem wiekowym, dostępu do funkcji online oraz wydatków z portfela PSN. Ustawieniami można zarządzać bezpośrednio z konsoli (z poziomu konta menedżera), za pomocą komputera lub urządzenia przenośnego (więcej informacji o kontach rodzinnych znajdziecie tutaj). 

2) Niestandardowe tapety z dysków USB – wystarczy podłączyć do konsoli PS4 przenośny dysk USB, na którym znajdują się Wasze ulubione zdjęcia (musisz stworzyć folder “IMAGES”) i użyć ich, zmieniając tym samym tapetę pulpitu. Należy pamiętać, że rozdzielczość zdjęć dla PS4 to 1920×1080 w przypadku PS4 Pro 3860×2160 (więcej informacji o tapetach niestandardowych znajdziecie tutaj). 

3) Lepsza organizacja – nowa aktualizacja oprogramowania 5.50 wprowadza wiele poprawki w bibliotece, dodaje nowe funkcje do menu podręcznego i  usprawnienia powiadomień poprzez:

  • lepsze sortowanie w bibliotece w trakcie wyszukiwania gier i aplikacji,
  • możliwość wyświetlenia biblioteki gier PlayStation Plus,
  • możliwość ukrywania starych materiałów , takich jak wersje demo czy beta,
  • lepsze uporządkowanie powiadomień, wybierając jeden lub wiele alertów jednocześnie,
  • poprawki w menu podręcznym, takie jak: niestandardowe listy znajomych, które można wyświetlić z menu podręcznego oraz rozbudowane sterowanie odtwarzaczem muzyki (multimedialnym i Spotify)

4) Supersampling w PS4 Pro, czyli wyjątkowa ostrość obrazu w PS4 Pro – oferuje lepszą jakość obrazu w PS4 Pro w telewizorach, które nie obsługują rozdzielczości 4K a zaledwie tryb Full HD. Tryb analizuje dostępną rozdzielczość danej gry i umożliwia generowanie bardziej płynnych krawędzi, ostrzejszych linie i dokładniejsze szczegółów. 

5) Konta rodzinne – zwiększono kontrolę rodziców i opiekunów, dzięki nadaniu uprawnienia menedżera rodziny, które zastępuje konfigurację kont głównych i podrzędnych. Umożliwia ono indywidualne zarządzanie grami, filmami, portfelem PSN  i dostępem online dla graczy z ograniczeniami wiekowymi. Zarządzanie może odbywać się z poziomu konsoli, komputera lub urządzenia przenośnego (więcej informacji o kontroli dla rodziców i opiekunów znajdziecie tutaj). 

6) Przechowywanie danych na dysku zewnętrznym – wystarczy podłączyć do konsoli dysk USB obsługujący standard USB 3.0 o pojemności do 8 TB (odpowiednio sformatowany), aby cieszyć się ogromną powierzchnią na nowe gry, aplikacje i dodatki. 

7) Transmisje z serwisu Twitch w jakości Full HD – nowe oprogramowanie umożliwia transmisję i obserwację rozgrywek w serwisie Twitch w jakości 1080p  przy 60 klatkach na sekundę. 

8) Obsługa HDR dla wszystkich konsol – użytkownicy, którzy posiadają telewizor obsługujący technologię HDR mogą w pełni wykorzystać spektrum kolorów i nie tylko przy pomocy konsoli PS4 Pro.

Więcej informacji na związanych z nowym oprogramowaniem 5.50 dla konsoli PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro znajdziecie na oficjalnej stronie, czyli tutaj

 

Jesteśmy ciekawi Waszej opinii na temat nowego oprogramowania! Piszcie w komentarzach, czy zmiany, jakie wprowadziło Sony są dla Was zadowalające a czego zwyczajnie zabrakło w nowym oprogramowaniu 5.50?

AUTOR: Alien

Przybliżamy Wam świat PlayStation!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments