Survivalowa przygodówka “Kona” 17 marca trafi na PS4!

//, Video, Zapowiedzi PS4/Survivalowa przygodówka “Kona” 17 marca trafi na PS4!

Survivalowa przygodówka “Kona” 17 marca trafi na PS4!

Dzień dobry Playowicze!

Studio Parabole zaprasza do kanadyjskich gór, w których zadaniem głównego bohatera będzie odszyfrowanie tajemnicy zaginięcia mieszkańców pobliskich terenów!

Kona jest swoistym miksem gry przygodowej z elementami survivalu oraz zagadek detektywistycznych, która przenosi gracza na górzyste tereny mroźnej Kanady. Akcja gry została przeniesiona w lata 70-te ubiegłego wieku! Prywatny detektyw Carl Faubert rozpoczyna śledztwo, mające na celu wyjaśnienie konfliktu między osadnikami a najbogatszym mieszkańcem prowincji Quebec, będącym jednocześnie właścicielem lokalnych kopalni miedzi! Sytuacja jest o tyle dziwna, że po przybyciu na miejsce okazuje się, że zarówno pracodawca (Hamilton), jak i skonfliktowana z nim społeczność po prostu zniknęła.  

Źródło: PlayStation EU (Youtube)

Jak przystało na typowe FPP akcję gry w Kona obserwujemy z perspektywy oczu bohatera. Zadaniem gracza podczas śledztwa i eksploracji otoczenia jest nie tylko odkrycie tajemnicy zaginięcia osadników, ale również przetrwanie w ciężkich warunkach kanadyjskiej zimy. Na domiar czego na głównego bohatera polują krwiożercze legendarne istoty, które jak się okaże strzegą świętych miejsc i nie pozwalają na ich eksploatacje.

Oprawa graficzna utrzymana jest w konwencji lat 70-tych XX wieku, a sama akcja nawiązuje do fabuły filmów detektywistycznych z tamtego okresu. Dość mroczny klimat, dynamiczna a zarazem przeszywająca muzyka to główne zalety nowej produkcji kanadyjskiego studia Parabole. Premiera gry Kona na konsolę PlayStation 4 odbędzie się 17 marca 2017 roku (dostępna będzie wyłącznie w dystrybucji cyfrowej). 

O autorze: Newhacker77

Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Zobacz podobne artykuły!

3 komentarze

  1. Crazy_lady

    Fajna i dosyć ciekawa. Mam nadzieję, że cena nie będzie wygórowana!

  2. Tom_parkow

    Może być spoko. W sumie może i zagram, chociaż w marcu jest Horizon Zero Dawn, więc….

Zostaw komentarz

Portal Playsation4you używa Akismet do blokowania spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są komentarze! .