Jac00bsky
Jac00bsky

Sony ujawniło bezprzewodowy kontroler DualSense do PlayStation 5!

Sony Interactive Entertainment zaprezentowało bezprzewodowy kontroler DualSense do PlayStation 5.

Praktycznie w dniu premiery konsoli PS4 (listopad 2013 r.) kontroler bezprzewodowy DualShock 4 zyskał wiele pozytywnych opinii graczy oraz wielu firm tworzących gry na nową generację konsoli PlayStation poprzez wprowadzanie nowoczesnych funkcji, takich jak przycisk Share (Udostępnij). Przez długi czas Sony zastanawiało się nad pytaniem, czy budować nową wersję kontrolera na na tym sukcesie?

Po dość długich i dogłębnych przemyśleniach Sony zachowało wiele z elementów z DualShock 4, jednocześnie dodając nową funkcjonalność i dopracowując wygląd. W oparciu o setki godzin rozmów z developerami Sony doszło do wniosku, że funkcja dotyku w grze, podobnie jak i dźwięk, nie był w pełni wykorzystany w wielu grach na PS4. Przy tworzeniu PS5, jak i kontrolera DualSense Sony poszło za ciosem, oferując twórcom gier możliwość zwiększenia roli dotyku poprzez zastosowanie sprzężenia zwrotnego, które zwiększa odczucia podczas gry, takie jak powolna jazda samochodem po błocie. Dodatkowe wyzwalacze adaptacyjne w przyciskach L2 i R2, jednocześnie zwiększają odczucia przy przykładowym napinaniu łuku, aby wystrzelić strzałę. Ścisła współpraca zespołu projektowego z inżynierami sprzętowymi pracowała nad nowym wyglądem kontrolera DualSense, aby wydawał się mniejszy, niż w rzeczywistości. Sony ostatecznie zmieniło kąt ręcznych spustów, a także wprowadziło kilka subtelnych zmian uchwytu. To wszystko doprowadziło zmniejszenia masy kontrolera, a jednocześnie wydłużyło żywotność baterii akumulatorów DualSense.

Przycisk „Udostępnij”, jak w przypadku DualShock 4 zastąpiono przyciskiem „Utwórz” (Create), który w większym stopniu tworzenie niesamowitych treści rozgrywki i podzielenie się nią ze społecznością PlayStation. Oczywiście więcej funkcji i możliwości przycisku “Create” poznacie w miarę zbliżania się do premiery konsoli PlayStation 5.

DualSense został wyposażony matrycę mikrofonów, która pozwoli graczom łatwo rozmawiać z przyjaciółmi bez zestawu słuchawkowego. a zaimplementowana funkcja Tempest 3D AudioTech zapewni graczom nowe wrażenie zanurzenia się w idealnym dźwięku.

Ekscytacja nowym kontrolerem DualSense wypełnia cały obóz Sony a przesłanie Prezesa i Dyrektora Generalnego SIE Jima Ryana do społeczności jest tego najlepszym dowodem:

DualSense oznacza radykalne odejście od naszej poprzedniej oferty kontrolerów i pokazuje, jak silnie odczuwamy skok pokoleniowy z PS5. Nowy kontroler, wraz z wieloma innowacyjnymi funkcjami PS5, przekształci gry – kontynuując naszą misję na PlayStation, aby przekraczać granice gry, teraz i w przyszłości. Społeczności PlayStation naprawdę chcę podziękować za podzielenie się z nami wieloma uwagami, gdy zbliżamy się do premiery PS5 w 2020. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje na temat PS5, w tym projektu konsoli, w nadchodzących miesiącach ”.

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2020/04/07/introducing-dualsense-the-new-wireless-game-controller-for-playstation-5/

AUTOR: Jac00bsky

Z nami odkryjesz sekrety PlayStation!

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments