Hsimpson
Hsimpson

Sandboksowy survival Subnautica trafi na PS4 na początku grudnia!

Jak przeżyć na obcej planecie pokrytej w 99% oceanami? Tego dowiecie się z survivalowej gry Subnautica, której premierę na PlayStation 4 zapowiedziano na 4 grudnia 2018 roku! 

Jeżeli brakowało Wam przygodowych gier akcji, których praktycznie fabuła rozgrywa się w głębi oceanu to Subnautica jest właśnie dla Was. Co prawda premiera gry na komputery PC odbyła się w 2014 roku to nic nie stanęło twórcom na przeszkodzie, aby przenieść tytuł właśnie na konsolę PlayStation 4.

W XXII wieku ludzkość rozpoczęła kolonizację obcych planet. W trakcie wyprawy jeden ze statków floty rozbija się na tajemniczej planecie 4546B, która prawie w 100% pokryta jest wodą. Skomplikowany ekosystem, składający się z wielorakiej maści potworów i podwodnych stworzeń stanie na drodze bohatera, którego kapsuła ratunkowa ląduje na jednej z powierzchni oceanu. Jak przystało na survival z krwi i kości zadaniem gracza jest przetrwać w trakcie eksploracji podwodnego świata, której celem jest ucieczka z wrogiej planety.

W miarę postępów bohater otrzymuje możliwość odblokowania różnych usprawnień, w tym sprzętu, pojazdów i nowych miejsc, umożliwiających przetrwanie. Oczywiście ważnym aspektem gry jest umiejętność zarządzania tlenem. Jak wiadomo człowiek pod wodą nie jest w stanie wiele wytrzymać bez tlenu, więc właściwe korzystanie z zasobów to czynnik nieodzowny w pokonywaniu trudnych lokacji. Jednocześnie istotną uwagę należy zwrócić na konfrontację z różnymi wodnym stworzeniami, które mogą czyhać na graczy zarówno w dniu, jak i w nocy. 

W grze Subnautica gracze będą mogli spróbować swoich sił w czterech trybach rozgrywki, takich jak: standardowy, ekstremalny, kreatywny i przetrwanie. Każdy z tych trybów charakteryzuje się innym poziomem przetrwania, wprowadzając wiele czynników utrudniających rozgrywkę, po śmierć bohatera.  

Oprawa graficzna trzyma dość wysoki poziom, zarówno lokacji, podwodnego świata pełnego raf koralowych, wulkanów, jaki i samych stworzeń, które niejednokrotnie zaskakują budową i kolorystyką.  

Premier gry Subnautica na konsolę PlayStation 4 zaplanowano na 4 grudnia 2018 roku. Biorąc po uwagę, że gra posiada pełne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości to możemy się spodziewać, że obok premiery na PS4, Subnautica trafi również na PlayStation VR

AUTOR: Hsimpson

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments