Hsimpson
Hsimpson

Paryż organizatorem certyfikowanych przez FIA mistrzostw Gran Turismo Sport 2019!

Nadszedł czas na kolejną edycję Mistrzostw FIA Gran Turismo. Producenci dostępnej wyłącznie na PlayStation 4 gry GT Sport mają zaszczyt ogłosić, że pierwsze mistrzostwa FIA Gran Turismo 2019 zostaną zorganizowane w Paryżu.

Turniej odbędzie się w paryskim Pavillon Gabriel, gdzie gracze zmierzą się ze sobą podczas dwóch specjalnie przygotowanych etapów: 16 marca w godz. 18.00-20.00 i 17 marca w godz. 14.00-16.00. Podczas mistrzostw najlepsi zawodnicy z całego świata staną do walki o gwarantowane miejsce w finale, który odbędą się w późniejszym terminie. Podobnie jak w zeszłym roku w skład wydarzenia będą wchodzić dwa rodzaje mistrzostw: Puchar Krajów i Puchar Producentów, w których zawodnicy będą walczyć indywidualnie o zwycięstwo dla swojego kraju oraz grupowo w ramach międzynarodowych zespołów poszczególnych producentów.

Mistrzostwa Gran Turismo certyfikowane przez Fédération Internationale de l’Automobile (Międzynarodową Federację Samochodową) zostały po raz pierwszy zorganizowane w 2018 r. W tym roku odbędzie się kolejna edycja, podczas której najlepsi zawodnicy Gran Turismo z całego świata będą mogli ponownie dać popis swoich umiejętności.

 „Bardzo się cieszę, że mogę ponownie zorganizować certyfikowane przez FIA Mistrzostwa Gran Turismo. Nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na to, by zgromadzić w jednym miejscu i uhonorować wszystkich najlepszych zawodników GT z całego świata. Zeszłoroczne mistrzostwa spotkały się z doskonałym przyjęciem i zakończyły emocjonującym finałem w Monako, w którym Igor Fraga (IOF_RACING17) zdobył tytuł mistrza Pucharu Krajów, a Lexus zwyciężył w Pucharze Producentów dzięki staraniom zespołu złożonego z Tyrella Meadowsa (GT_Academy2013), Vincenta Rigauda (Oscaro_SkyPikmin) i Kanaty Kawakamiego (Kawakana222). Nie mogę się doczekać, jakie niespodzianki przyniesie nam nadchodzący sezon!” – powiedział Kazunori Yamauchi, twórca serii Gran Turismo™ i prezes Polyphony Digital Inc.

 „Zeszłoroczne Mistrzostwa Gran Turismo certyfikowane przez FIA były okazją do zaprezentowania niesamowitych umiejętności kierowców z całego świata. Pokazały, że wartości, którym hołduje Federacja, doskonale wpisują się w specyfikę szybko rozwijających się dyscyplin e-sportu motorowego. Jestem pewien, że doświadczenie zdobyte podczas sezonu 2018 pomoże panu Yamauchiemu i jego zespołowi stworzyć kolejną serię wspaniałych wydarzeń na żywo. FIA z dumą wspiera tę inicjatywę i wierzy, że mistrzostwa pozytywnie wpłyną na postrzeganie e-sportu oraz po raz kolejny udowodnią, że stanowi on ważny element przyszłości sportów motorowych”- podkreślił Graham Stoker, wiceprezes FIA ds. sportu.

Mistrzostwa Gran Turismo™ certyfikowane przez FIA // Puchar Krajów

Puchar Krajów to mistrzostwa, w których o zwycięstwo walczą poszczególne kraje i regiony. Kraj (lub terytorium) zawodnika określa się automatycznie w oparciu o informacje powiązane z identyfikatorem internetowym PSN używanym do wpisywania się do gry. Nie obowiązują ograniczenia dotyczące kraju produkcji samochodów.

Mistrzostwa Gran Turismo™ certyfikowane przez FIA // Puchar Producentów

Puchar Producentów to mistrzostwa, w których ścierają się poszczególni producenci. Gracz podpisuje kontrakt z konkretnym producentem, by następnie startować w zawodach w aucie jego produkcji.

Najnowsze informacje na temat Mistrzostw FIA Gran Turismo 2019 można znaleźć na tutaj.

Źródło:Informacja prasowa (MSLGroup)

AUTOR: Hsimpson

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments