Herkules
Herkules

Ogłoszono nominacje do nagród BAFTA 2019. “God of War” nominowane w 10 kategoriach!

BAFTA (Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych) obwieścił tegoroczne nominacje do nagród British Academy Games Awards. God of War studia Sony Interactive Entertainment Santa Monica otrzymało nominację aż w 10 kategoriach!

4 kwietnia 2019 roku poznamy zwycięzców tegorocznych nominacji British Academy Games Awards w kilku kategoriach. Wśród nominowanych  do nagrody BAFTA, czyli Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych znalazły się takie tytuły jak: God of War, Detroit: Become Human, Red Dead Redemption 2, Spider-Man, Battlefield V oraz Assassin’s Creed Odyssey. Najlepsza gra na PlayStation 4, czyli God of War została nominowana aż w 10 kategoriach i jest wielce prawdopodobne, że otrzyma tytuł “Gra roku”. 

Poniżej prezentujemy tegoroczną listę nominowanych tytułów w kolejności alfabetycznej:

Gra roku

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft)
  • Astro Bot: Rescue Mission (JAPAN Studio)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Najlepsza gra brytyjska

  • 11-11: Memories Retold (DigixArt Studio/Aardman/Bandai Namco)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • The Room: Old Sins (Fireproof Games)
  • Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17)
  • Two Point Hospital (Two Point Studios)

Najlepszy debiut

  • Beat Saber (Beat Games)
  • Cultist Simulator (Weather Factory)
  • Donut County (Ben Esposito)
  • Florence (Mountains)
  • Gris (Nomada Studio)
  • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Najlepsza gra familijna

  • LEGO The Incredibles (TT Games)
  • Nintendo Labo (Nintendo)
  • Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17)
  • Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! (Game Freak)
  • Super Mario Party (Nintendo)
  • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Najlepiej rozwijana gra

  • Destiny 2: Forsaken (Bungie)
  • Elite Dangerous: Beyond (Frontier Developments)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Overwatch (Blizzard Entertainment)
  • Sea of Thieves (Rare)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (Ubisoft)

Najlepsza gra familijna

  • LEGO The Incredibles (TT Games)
  • Nintendo Labo (Nintendo)
  • Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17)
  • Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! (Game Freak)
  • Super Mario Party (Nintendo)
  • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Najlepszy projekt gry

  • Astro Bot: Rescue Mission (JAPAN Studio)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • Minit (Kitty Calis, Jan Willem Nijman, Jukio Kallio, Dominik Johann)
  • Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Najlepsza gra wieloosobowa

  • A Way Out (Hazelight)
  • Battlefield V (EA DICE)
  • Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17)
  • Sea of Thieves (Rare)
  • Super Mario Party (Nintendo)
  • Super Smash Bros. Ultimate (Nintendo/Bandai Namco/Sora Ltd)

Gra zaangażowana społecznie

  • 11-11: Memories Retold (DigixArt Studio/Aardman/Bandai Namco)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Florence (Mountains)
  • Life is Strange 2 (DONTNOD Entertainment)
  • My Child Lebensborn (Sarepta Studios)
  • Nintendo Labo (Nintendo)

Największa innowacja

  • Astro Bot: Rescue Mission (JAPAN Studio)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Cultist Simulator (Weather Factory)
  • Moss (Polyarc)
  • Nintendo Labo (Nintendo)
  • Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Osiągnięcie artystyczne

  • Detroit: Become Human (Quantic Dream)
  • Gris (Nomada Studio)
  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Spider-Man (Insomniac Games)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Osiągnięcie w udźwiękowieniu

  • Battlefield V (EA DICE)
  • Detroit: Become Human (Quantic Dream)
  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Spider-Man (Insomniac Games)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Tetris Effect (Monstars/Resonair)

Najlepszy scenariusz

  • Florence (Mountains)
  • Frostpunk (11 bit studios)
  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Spider-Man (Insomniac Games)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Najlepsza muzyka

  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Far Cry 5 (Ubisoft)
  • Florence (Mountains)
  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Gris (Nomada Studio)
  • Tetris Effect (Monstars/Resonair)

Nagroda dla aktora/aktorki głosowego/wej

  • Christopher Judge (Kratos w God of War)
  • Danielle Bisutti (Freya w God of War)
  • Jeremy Davies (Baldur w God of War)
  • Melissanthi Mahut (Kassandra w Assassin’s Creed Odyssey)
  • Roger Clark (Arthur Morgan w Red Dead Redemption 2)
  • Sunny Suljic (Atreus w God of War)

Najlepsza nowa marka

  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Florence (Mountains)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • Moss (Polyarc)
  • Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)
  • Subnautica (Unknown Worlds Entertainment)

Oczywiście trzymamy kciuki za Boga Wojny i mamy nadzieję, że God of War zostanie okrzyknięte najlepszą grą 2018 roku. 

AUTOR: Herkules

Masz pytanie związane z PlayStation, zapytaj!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments