Hsimpson
Hsimpson

Nowe zasady zwrotów w PlayStation Store!

Nowy rok fiskalny Sony zaczyna od sprecyzowania zwrotów w PS Store, które dla wielu z Was były niezrozumiałe. 

Dokładnie 31 marca 2019 roku Sony zamknął rok fiskalny świetnymi wynikami sprzedaży i co najważniejsze doprecyzował politykę zwrotów cyfrowych gier. Począwszy od 1 kwietnia 2019 roku w szeregach Sony nastąpiło wiele zmian i właśnie jedną z nich jest bardziej przejrzysta polityka zwracania cyfrowych kopii, które dostępne są w sklepie PlayStation Store. Gracze, którzy dokonają zakupu gry w PS Store mają dokładnie 14 dni na zwrot, jeżeli nie rozpoczęli jej pobierania. Gracz, którzy zakupią grę i rozpoczną ściąganie jej na dysk nie otrzymają zwrotu środków.

Zwrotu środków do portfela nie otrzymają gracze, którzy skorzystali z dodatków do gier w trakcie rozgrywki. Dla przykładu: bierzecie udział w rozgrywce Shadow of the Tomb Raider i dokupujecie pakiety, które wykorzystujecie na wzmocnienie Lary. Zwrotu nie otrzymają również gracze, którzy zasilili swoje konto typową zdrapką lub kodem zakupionym poza sklepem PS Store. 

Istotnym elementem jest możliwość anulacji preorderów przed, jak i po premierze gry. W takim wypadku macie 14 dni na zwrot środków do portfela. Korzystacie dokładnie z tych samych zasad, jakie obowiązują przy standardowym zwrocie gry. To samo dotyczy zwrotu środków za wykupioną subskrypcję PlayStation Plus. Macie dokładnie 14 dni na zwrot środków, które jednocześnie zostaną pomniejszone o ilość wykorzystanych dni subskrypcji. Dla przykładu: stajecie się szczęśliwym posiadaczem rocznej subskrypcji PS Plus i po 10 dniach dochodzicie do wniosku, że nie chcecie korzystać z zakupionej subskrypcji. Wypełniacie formularz i zgłaszacie zwrot. Sony w przeciągu 72 godzin przetworzy Wasze zgłoszenie i zwróci środki do portfela. 

Procedura zwrotu środków w sklepie PS Store jest naprawdę prosta. Wystarczy wejść na stronę (znajdziecie ją tutaj), podać nazwę, identyfikator PSN, identyfikator logowania, wybrać temat (Zwrot pieniędzy), datę urodzenia oraz nazwę zakupionej gry i krótki opisać powód zwrotu. Po wysłaniu formularza w przeciągu 72 godzin Sony przetworzy zgłoszenie i zwróci środki do portfela (nie otrzymacie zwrotu, jak rozpoczęliście pobieranie zakupionej gry). 

AUTOR: Hsimpson

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments