Admin
Newhacker77

Nowe możliwości silnika graficznego Unreal Engine 5 na PlayStation 5!

Nowy silnik graficzny Unreal Engine 5 stał się faktem. Studio Epic Games przedstawia możliwości nowego silnika w zaskakującym oczy demie na PlayStation 5. 

Od dłuższego czasu pojawiały się plotki na temat nowego silnika graficznego Unreal Engine 5, który jak się okazuje zadebiutuje w 2021 roku. Możliwości nowego silnika graficznego są nieograniczone a otwarty świat ma być jeszcze większy i bardziej szczegółowy.

Dzięki Unreal Engine 5 potencjał next-genowej konsoli PlayStation 5 będzie wykorzystany może nie w 100%, ale na pewno będzie bliski tej wartości. Zresztą zobaczcie sami, jakie możliwości nowego silnika graficznego prezentuje studio Epic Games w czasie rzeczywistym na konsoli PlayStation 5.

Mam wrażenie, że będziecie mile zaskoczeni. 

Źródło: Unreal Engine (YouTube)

Źródło: Unreal Engine (YouTube)

Jak zdążycie zauważyć całe demo jest praktycznie złożone z filmowych “assetów” z teksturami 8K, czyli nic innego jak model z miliardami trójkątów, gdzie każdy wierzchołek zawiera sporo danych. Obawiam się, że może to doprowadzić do produktu finalnego zawierającego setki gigabajtów. Bezapelacyjnie nowy silnik Unreal Engine 5 pozwoli na osiągnięcie jakość jakości filmowej w rozdzielczości 8K.

Nasuwa się oczywiście pytanie …Co z pojemnością dysku SSD w PlayStation 5?… Wygląda na to, że dysk dość szybko się zapełni!

A wy co o tym sądzicie? Wypowiedzcie się w komentarzach.

AUTOR: Newhacker77

Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments