Gra akcji Outcast: Second Contact już niedługo trafi na PS4!

//, Video, Zapowiedzi PS4/Gra akcji Outcast: Second Contact już niedługo trafi na PS4!

Gra akcji Outcast: Second Contact już niedługo trafi na PS4!

Outcast: Second Contact to nic innego, jak reedycja przygodowej gry akcji TPP, która miała swoją premierę prawie 20 lat temu. O co chodzi? Jak zwykle o ocalenie świata! 

Źródło: Bigben Games (Youtube)

Za odświeżoną wersję Outcast: Second Contact na konsolę PlayStation 4 odpowiada studio Appeal (wydawca Bigben Games), które jak przystało na remake przeniesie graczy do alternatywnej rzeczywistości z 2007 roku! Potęga i siła Stanów Zjednoczonych Ameryki umożliwiła wysłanie w kosmos sondy badawczej, której głównym celem jest zebranie potrzebnych danych o obcej cywilizacji. W skutek anomalii sonda trafi na nieznaną dotąd planetę  Adelpha, będącej domem rasy Talan. 

Niczego nie spodziewający się mieszkańcy planety Adelpha niszczą sondę, wywołując tym samym ogromną czarną dziurę, która zagraża mieszkańcom planety Ziemia. Nie licząc się z innymi mocarstwami rząd USA podejmuje desperacką misję uratowania Ziemi i organizuje ekspedycję, w skład której wchodzą naukowcy i weteran amerykańskiej floty Cutter Slade. Niestety po dotarciu na planetę  Adelpha tytułowy bohater zostaje wcielony do formacji obronnej Talan i wysłany z misją zlikwidowania okrutnego Fae Rhana, który od wielu lat okupuje ich planetę. Rozgrywka skupia się na eksploracji otwartego świata, podzielonego na kilka większych obszarów! Twórcy umożliwili przemieszczanie się po lokacjach przy pomocy specjalnych portali. Duży nacisk postawiono na swobodę w działaniu, sekwencje zręcznościowe i walkę z wrogiem, który dysponuje bardzo nowoczesną technologią.

Oprawa graficzna została stworzona praktycznie od podstaw, opierając się na pierwowzorze. Zastosowanie autorskiego silnika graficznego, umożliwiającego stworzenie na nowo lokacji, postaci i otaczających bohatera przedmiotów pozwoliło studiu Appeal na wprowadzenie wielu zmian w stosunku do oryginału. Niestety na obecną chwilę wydawca gry Bigben Games nie podało oficjalnej daty premiery na konsolę PlayStation 4. 

O autorze: Newhacker77

Tworzymy nową społeczność PlayStation!

Zobacz podobne artykuły!

2 komentarze

  1. Tom_parkow

    Ma potencjał! Poczekam na więcej materiału wideo i wtedy ocenię, ale na razie nie skreślam:)

  2. Pablo_kosa

    Raczej to nie to! Chociaż nie mówię nie. Poczekam na premierę!

Zostaw komentarz

Portal Playsation4you używa Akismet do blokowania spamu. Dowiedz się, jak przetwarzane są komentarze! .