Alien
Alien

Aktualizacja oprogramowania 5.50 dla PS4 już dostępna!

Hello Playowicze!

Od momentu udostępnienia wersji beta oprogramowania 5.50 minął ponad miesiąc. Jakie więc zmiany przygotowało Sony w nowym oprogramowaniu? 

Najnowsza aktualizacja oprogramowania PlayStation 4 w wersji 5.50 została oficjalnie udostępniona. Biorąc pod uwagę liczne zmiany, takie jak: tryb Supersamplingu (dla PS4 Pro), nowe sposoby tworzenia niestandardowych tapet, zmodyfikowane ustawienia zarządzania czasem gry oraz lepsza organizacja biblioteki z grami można powiedzieć,  że Sony dość dobrze przemyślało nową wersję oprogramowania.

Poniżej znajdziecie listę zmian, jaka czeka na Was w oprogramowaniu 5.50!

1) Zarządzanie czasem gry, czyli nic innego jak zwiększenie kontroli rodzicielskiej poprzez lepszą kontrolę czasu korzystania z konsoli użytkowników z ograniczeniem wiekowym, dostępu do funkcji online oraz wydatków z portfela PSN. Ustawieniami można zarządzać bezpośrednio z konsoli (z poziomu konta menedżera), za pomocą komputera lub urządzenia przenośnego (więcej informacji o kontach rodzinnych znajdziecie tutaj). 

2) Niestandardowe tapety z dysków USB – wystarczy podłączyć do konsoli PS4 przenośny dysk USB, na którym znajdują się Wasze ulubione zdjęcia (musisz stworzyć folder “IMAGES”) i użyć ich, zmieniając tym samym tapetę pulpitu. Należy pamiętać, że rozdzielczość zdjęć dla PS4 to 1920×1080 w przypadku PS4 Pro 3860×2160 (więcej informacji o tapetach niestandardowych znajdziecie tutaj). 

3) Lepsza organizacja – nowa aktualizacja oprogramowania 5.50 wprowadza wiele poprawki w bibliotece, dodaje nowe funkcje do menu podręcznego i  usprawnienia powiadomień poprzez:

  • lepsze sortowanie w bibliotece w trakcie wyszukiwania gier i aplikacji,
  • możliwość wyświetlenia biblioteki gier PlayStation Plus,
  • możliwość ukrywania starych materiałów , takich jak wersje demo czy beta,
  • lepsze uporządkowanie powiadomień, wybierając jeden lub wiele alertów jednocześnie,
  • poprawki w menu podręcznym, takie jak: niestandardowe listy znajomych, które można wyświetlić z menu podręcznego oraz rozbudowane sterowanie odtwarzaczem muzyki (multimedialnym i Spotify)

4) Supersampling w PS4 Pro, czyli wyjątkowa ostrość obrazu w PS4 Pro – oferuje lepszą jakość obrazu w PS4 Pro w telewizorach, które nie obsługują rozdzielczości 4K a zaledwie tryb Full HD. Tryb analizuje dostępną rozdzielczość danej gry i umożliwia generowanie bardziej płynnych krawędzi, ostrzejszych linie i dokładniejsze szczegółów. 

5) Konta rodzinne – zwiększono kontrolę rodziców i opiekunów, dzięki nadaniu uprawnienia menedżera rodziny, które zastępuje konfigurację kont głównych i podrzędnych. Umożliwia ono indywidualne zarządzanie grami, filmami, portfelem PSN  i dostępem online dla graczy z ograniczeniami wiekowymi. Zarządzanie może odbywać się z poziomu konsoli, komputera lub urządzenia przenośnego (więcej informacji o kontroli dla rodziców i opiekunów znajdziecie tutaj). 

6) Przechowywanie danych na dysku zewnętrznym – wystarczy podłączyć do konsoli dysk USB obsługujący standard USB 3.0 o pojemności do 8 TB (odpowiednio sformatowany), aby cieszyć się ogromną powierzchnią na nowe gry, aplikacje i dodatki. 

7) Transmisje z serwisu Twitch w jakości Full HD – nowe oprogramowanie umożliwia transmisję i obserwację rozgrywek w serwisie Twitch w jakości 1080p  przy 60 klatkach na sekundę. 

8) Obsługa HDR dla wszystkich konsol – użytkownicy, którzy posiadają telewizor obsługujący technologię HDR mogą w pełni wykorzystać spektrum kolorów i nie tylko przy pomocy konsoli PS4 Pro.

Więcej informacji na związanych z nowym oprogramowaniem 5.50 dla konsoli PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro znajdziecie na oficjalnej stronie, czyli tutaj

 

Jesteśmy ciekawi Waszej opinii na temat nowego oprogramowania! Piszcie w komentarzach, czy zmiany, jakie wprowadziło Sony są dla Was zadowalające a czego zwyczajnie zabrakło w nowym oprogramowaniu 5.50?

AUTOR: Alien

Przybliżamy Wam świat PlayStation!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments