Viking
Viking

15 minut z Resident Evil 2 na PS4!

Dzień dobry Playowicze! 

Nowy 15 minutowy gameplay z Claire Redfield prosto z komisariatu w Racoon City prezentuje się niesamowicie. Widać, że Capcom dość mocno pracuje nad odświeżeniem jednej z najpopularniejszej odsłon serii Resident Evil. 

Co prawda premierę Resident Evil 2 na konsolę PlayStation 4 zaplanowano na 25 stycznia 2019 roku, ale jak widać z załączonego materiału video twórcy ze studia Capcom mocno pracują nad odświeżeniem flagowej części Resident Evil 2, którą fani serii wymieniają jako numer 1. Po dość spektakularnej odsłonie Resident Evil 7 Biohazard wszystkie siły i ręce skierowano do projektu RE2, której potencjał i możliwości są o wiele wyższe niż poprzednich odsłon serii. W kuluarach mówi się nawet o kilkuset osobowej grupie developerów, grafików i testerów, którzy od dobrych kilku miesięcy pracują nad stworzeniem nowej jakości Resident Evil 2. 

Porównując obie odsłony, ciężko jest nie zgodzić się z faktem, że nowa oprawa graficzna wygląda rewelacyjne, aby nie powiedzieć idealnie. Tekstury, oświetlenie, klimat i rozbudowany świat, podparty klasyczną liniową rozgrywką bez zbędnych ozdobników i zmodyfikowany widok z kamery to kwintesencja Resident Evil 2, która już za 2 miesiące trafi na PS4. 

Źródło: PlayStation (YouTube)

Nasuwa się pytanie, czy producenci Capcomu podejmą się odświeżenia innych części z serii Resident Evil? Na to pytanie wymijająco odpowiedział Tsuyoshi Kanda, który w serwisie społecznościowym zasugerował, że w przyszłości możemy spodziewać się odświeżenia kolejnych odsłon serii, o ile remake Resident Evil 2 odniesie sprzedażowy sukces, podparty pochlebnymi recenzjami. Jedyne co nam teraz pozostaje to czekać na premierę RE2 i śledzić kolejne doniesienia japońskiego wydawcy. 

AUTOR: Viking

Wiemy co piszczy w świecie PlayStation!

Zobacz inne artykuły

Zasubskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments